15.01.2021

Jakie integracje z Google ma Oki-Toki

Oki-Toki ma integracje z usługami Google: G Drive, Google Sheet i uwierzytelnianiem Google.

Jakie integracje z Google ma Oki-Toki

Wprowadzenie dużego contact center opartego na chmurze zawsze wiąże się z integracjami. W Oki-Toki także je mamy, a oprócz szerokich możliwości za pomocą API, aktywnie rozwijamy integracje z różnymi usługami. Dziś chciałbym opowiedzieć o integracjach Oki-Toki z Google – tym “królem zwierząt” w świecie IT. Nie tyle dlatego, że usługi tej firmy potrafią więcej niż wiele innych, ile dlatego, że są one obecne w 75% telefonów (2020) i w 70% przeglądarek (2020).

Obecnie korzystamy z dwóch 2 usług Google – narzędzia do autoryzacji i jego magazynu, na podstawie których zrealizowaliśmy 4 integracje:

1. Google Drive

Jako zewnętrzne miejsce przechowywania nagrań rozmów w Oki-Toki. Już opisywałem to wcześniej w artykule, gdzie porównałem zewnętrzne miejsce przechowywania Google i nasze wewnętrzne magazyn. Łączy się w sekcji “Zewnętrzne integracje”. Łączenie sprowadza się do wypełnienia formularza i autoryzacji Oki-Toki w Google Drive.

Automatyczne wyładowanie nagrań do Google

2. Autoryzacja za pomocą autoryzacji Google

Przypisanie użytkownika Oki-Toki do konta Google, co umożliwia późniejsze logowanie bez użycia naszych danych do logowania, klikając na ikonę Google. Przypisanie odbywa się w ustawieniach użytkownikaW dwa kliknięcia, a w menu autoryzacji znajduje się odpowiednia ikona do logowania.

Autoryzacja za pomocą Google Authenticator

3. Masowy eksport wpisów na dysk Google Drive

To wygląda jak integracja z pierwszego punktu, ale nie jest procesem automatycznym, a ręcznym. Na przykład, jeśli trzeba wysłać wszystkie nagrania audio klientowi na projekt. Kilka operacji i nagrania zostały przeniesione na twój dysk, a potem wystarczy udostępnić folder dla klienta. Jeśli masz integrację z pierwszego punktu, filtry do pobierania połączeń jesienią według konkretnej kolejki wyglądają tak.

Oki-Toki Eksport masowych nagrań na dysk Google

4. Eksport raportu dla Google

Format eksportu elektronicznych tabel, utworzony specjalnie pod ich składnię. Wymagane kodowanie, wymagane formatowanie komórek i w efekcie – wymagany wygląd podczas ładowania na dysk. Ten punkt nie jest do końca integracją, ponieważ nie wymaga konfiguracji i powiązania. To zwykły eksport przygotowanego raportu, ale w odpowiednim formacie, który można łatwo załadować na swój dysk Google.

Oki-Toki Eksport raportu dla google

Oczywiście, to nie jest ostateczna wersja naszej integracji z Google. Stopniowo stanie się ona bardziej wygodna, intuicyjna, elastyczna i piękna, ale to jest minimalne, co pozwoli wykorzystać przestrzeń dyskową Google do wymiany danych raportowych z klientem i nie tylko. 

Stanisław Łuczyński

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Poniedziałek Kwiten 17th, 2023 Outsourcingowy Contact Center

Co to jest outsourcingowy contact center: definicja, specyfika i szczególności pracy, jakie korzyści dla biznesu daje outsourcing.

Więcej szczegółów
photo
Środa Robak 22nd, 2022 Rozpoznawanie mowy: taryfikacja głosowego robota

Funkcja “Rozpoznawanie mowy” uwalnia operatów od projektów polegających na monotematycznych ankietach klientów. Dowiedz się więcej o taryfach w Oki-Toki

Więcej szczegółów