27.12.2023

Jak działa telefonia dla call center?

Pięć przyczyn, dla których warto zrestartować swoje centrum kontaktowe. Udoskonalenie call center za pomocą Oki-Toki.

Jak działa telefonia dla call center?

Przeładowanie CC – próba spojrzenia na aktualne rozwiązanie dla Twojego centrum kontaktowego z innej perspektywy, identyfikowanie problemów, luk i poszukiwanie ich rozwiązania. Zwykle zawsze można coś poprawić w call center.

Wszyscy mówią: “Jeśli działa, nie dotykaj. Ale co jeśli mówimy o zmniejszaniu kosztów obsługi, implementacji automatyzacji i integracji, o której długo marzyłeś? Albo na przykład o uproszczeniu zarządzania, możliwości transparentniejszego kryteria oceny, zwiększenie zysków?

Spróbujmy znaleźć te pięć powodów, dla których warto przeprowadzić restart CC!

Artykuł dotyczy produktu Call Center w chmurze

1. Zalety chmurowych systemów telefonicznych dla call center

 1. Automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych bez dodatkowych kosztów.
 2. Lojalność do przechowywanych danych, do których dostęp jest określony w umowie.
 3. Nie ma potrzeby personelu do monitorowania serwerów i zapewnienia odporności na awarie.
 4. Operatorzy mogą pracować zdalnie bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i dodatkowych komplikacji.
 5. Wdrożony budżet powie “Dziękuję”, ponieważ dla pracowników zdalnych nie trzeba kupować sprzętu ani wynajmować pomieszczenia.
 6. Zapewniając klientowi dostęp do jego statystyk, możesz skupić się na biznesie, a nie dyskusji na temat “jak się masz? jeszcze nie ma leadów?”

2. Usługi głosowe

Dzisiaj nikogo nie zdziwisz takimi słowami jak “stenogram, rozpoznawanie i synteza”. Ale znać i korzystać to już różne rzeczy. Rozwiązania w chmurze wyprzedziły rozwiązania pudełkowe i dodają do swojego produktu najnowsze innowacje.

Jak to zastosować?

Stenogramy – co jest wygodniejsze, słuchać godziny rozmów operatorów w ciągu dnia czy przejrzeć jak “gazetę” ich rozmowy za godzinę? W połączeniu z kontrolą dyscyplinarną ta funkcjonalność ułatwia pracę nadzorcy i pomaga śledzić wszelkie naruszenia przez operatorów podczas rozmów.

Synteza – doda indywidualności rozmowom i zwiększy konwersję. Jak? odtwarzając indywidualne powitanie, dzwoniąc i oferując osobistą promocję lub przypominając o doładowaniu salda, wymawiając imię klienta i konkretną kwotę.

Rozpoznawanie głosu – oszczędza czas operatorom zdejmując z nich pracę z rozwiązaniem prostych kwestii na linii przychodzącej i zwiększa lojalność klientów, którzy nie muszą naciskać przycisków, wystarczy, że powiedzą odpowiedź. Przykład? Próbowałeś nacisnąć 1 na smartfonie podczas jazdy pojazdem lub za kierownicą? Trzeba zrobić przynajmniej 3 ruchy, aby to zrobić, a z narzędziem “Rozpoznawanie głosu”, na przykład, odpowiedź “Tak”, będzie identyczna z wciśnięciem przycisku 1.

3. Gotowe integracje – prostota, wygoda, elastyczność

Kiedy słyszysz słowo “integracja”, wydaje się to coś skomplikowanym, niezrozumiałym, pochłaniającym czas i zasoby. A co jeśli rzeczywistość wygląda inaczej? Rozwiązania chmurowe zawsze idą ramię w ramię z integracjami. Jest to ważny element w biznesie, który nie można przegapić. Na przykład, twoje wewnętrzne CRM już nie radzi sobie z dynamiką biznesu, a CRM od AMO lub Bitrix24 przyciąga twoją uwagę, ale twoja wewnętrzna centrala telefoniczna nie ma wbudowanej integracji i musisz szukać specjalistów w tej dziedzinie, tworzyć specyfikację techniczną i płacić pieniądze. Alternatywą są rozwiązania chmurowe, które najczęściej już mają wbudowaną integrację, a specjaliści techniczni pomogą ci skonfigurować ją w kilka kliknięć.

Potrzebujesz więcej od integracji? – wykorzystaj rozszerzone API, które spełnia 99% oczekiwań!

4. Intuicyjne interfejsy, czyli jak poprawić centrum rozmów telefonicznych bez wpadnięcia w szaleństwo

Prosty interfejs zarządzania w porównaniu z asteriskiem lub innymi analogami pozwala uniknąć zależności od wyspecjalizowanych specjalistów. Na przykład, do zmiany IVR na linii przychodzącej lub podłączenia numeru SIP. W praktyce potrzebujemy specjalisty z branży, który współpracując z nadzorcą, będzie mógł skonfigurować tak, jak to jest potrzebne do projektu. A co, jeśli weźmiemy rozwiązanie chmurowe, dla którego nie jest potrzebny taki specjalista, a nadzorca sam będzie mógł robić wszystko, w tym podłączać dowolną telefonię? IVR można zmienić w ciągu minuty, a statystyki można otrzymać e-mailem lub śledzić na żywo. To jest rzeczywistość – tak pracują wielu.

5. Automatyzacja

Automatyzacja? Jak pomoże ona w ulepszaniu call center?

 • Przetwarzanie utraconych – zapomnij o kontrolowaniu przegapienych, robot przejmie tę odpowiedzialność
 • Automatyczną kontrola operatorów, np. sprawdzenie w czasie rzeczywistym, kto pracuje, a kto nie, kto naruszył zasady lub podsłuchanie rozmowy operatora, który rozmawia z klientem prawie 20 minut.
 • Automatyczna wymiana informacji przez API, np. dodanie informacji o rozmowie lub link do nagrania rozmowy.
 • Automatyczne połączenia bez operatorów.
 • Automatyczne raporty.
 • Automatyczne wyładowanie rozmów do chmury Google lub Yandex.

To tylko niektóre z rzeczy, które można zautomatyzować!

My Staramy się skłonić Cię do przemyślenia przeciążenia Twojego Contact Centre i pokazać, że migracja może nie być bardzo skomplikowana i będzie bardzo przydatna.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Poniedziałek Zhovten 16th, 2023 Obliczanie ilości operatorów call center

Wystarczy 8 kroków, aby dokładnie obliczyć, ilu operatorów potrzebujesz w swoim centrum kontaktowym. Bonus: typowy błąd przy obliczaniu liczby operatorów. Just 8 steps to accurately calculate how many operators you need in your contact center. Bonus: a typical mistake when calculating the number of operators.”

Więcej szczegółów
photo
Niedziela lipen 7th, 2024 System Tiketowy: Jak Oki-Toki przetwarza zgłoszenie klienta?

Jak w Oki-Toki stosowany jest system zleceń i zorganizowana jest obsługa zgłoszeń klientów. Statusy, terminy, odpowiedzialni, KPI wsparcia technicznego.

Więcej szczegółów