27.02.2019

Czym jest odpowiedź SIP? Część 1

Czym jest odpowiedź SIP, jak działa, w jakich raportach jest wyświetlana i co zrobić. Pierwsza część artykułu.

Czym jest odpowiedź SIP? Część 1

W procesie pracy nad telefonią IP, chmurą PBX i Okie-Tokie w szczególności, na pewno usłyszysz lub zobaczysz coś w rodzaju “Widzimy SIP 404 z Twojej strony” lub “Otrzymujesz 100 SIP i to wszystko”. Nie, to nie wszystko, jeśli jesteś w rozterce. Łatwo zrozumieć, co to jest odpowiedź SIP, po prostu przeczytawszy nasz artykuł.

Artykuł odnosi się do produktów: Chmurze call center

Z czajników w czajniki elektryczne

To, co widzisz jako błąd – to ostatnia odpowiedź SIP, która przychodzi od dostawcy SIP przy końcu rozmowy telefonicznej. Rozmowę możemy podzielić na 6 etapów:

1. Wysyłamy do dostawcy SIP żądanie wykonania połączenia (tzw. INVITE)

2. Otrzymujemy pierwszą odpowiedź sip “SIP 0” (pacjent żyje, żądanie dotarło do nich)

3. Otrzymujemy SIP 100 (dostawca SIP poinformował nas, że połączenie między okie-toki i dostawcą SIP zostało pomyślnie ustanowione)

4. A potem już w zależności od sytuacji:

  • Początkowo dostawca SIP spróbuje zadzwonić do klienta. Jak tylko zacznie, wyśle nam SIP 100. Jeśli nie połączy się w czasie połączenia, ostatnią odpowiedzią SIP będzie właśnie SIP18X: Brak odpowiedzi (SIP 180 lub SIP 183).
  • Następnie zdarza się Zajęty (SIP 486), choć w dzisiejszym wielokanałowym świecie komunikacji, zdarza się to coraz rzadziej.
  • Najczęściej, jeśli coś jest nie tak, wynika to z jakiegoś błędu połączenia (403, 404, 503, 486, 480 etc), który będzie ostatnią odpowiedzią. (Uwaga: odpowiedź SIP nie mówi nic o jakości połączenia.)
  • Jeśli klient odbierze telefon, ostatnią jego odpowiedzią SIP będzie SIP 200.

  /li>
  /ul>
  5. W przypadku udanego połączenia (SIP 200), dostawca usługi SIP informuje nas, że abonent odebrał telefon (w telefoni SIP nazywa się to “connect”)

  6. Po zakończeniu rozmowy, w logu technicznym rozmowy możemy określić stronę, która zakończyła rozmowę. Zakończenie ze strony Oki-Toki oznacza “kill”, a zakończenie ze strony dostawcy SIP lub abonenta – “finish”.

  To wszystko, co musisz wiedzieć na początek.

  Czym jest odpowiedź SIP? Część 1

   

  Podsumowanie

   

  Odpowiedzi SIP podczas rozmów nie są wiadomościami (lub błędami) Okie-Dokie, ale najnowszymi odpowiedziami od dostawcy SIP, i tylko on może dokładnie wyjaśnić przyczynę ich wystąpienia jako rezultatu rozmowy;
  Istnieje powód, dla którego odrzucamy rozmowę błędem – to jest SIP9XX – lub “Kierunek jest zablokowany”. Błąd występuje, gdy operator wykonuje połączenie pod numerem z prefiksem, który nie jest zapisany w dozwolonych kierunkach podłączonego bramy SIP (dostawca SIP);
  Odpowiedzi SIP informują o stanie połączenia i nie zawierają informacji o jego jakości.

  Jeżeli SIP 180/183 lub SIP 200 mogą nie wywołać dodatkowych pytań, to co oznaczają pozostałe? Zobacz Część 2.

  Jak utworzyć raport na temat rozmów SIP, zobacz tutaj.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Piątek lipen 1st, 2022 Lepkie zadania: jak przywiązać klienta do grupy menedżerów

Jak związania klienta z zespołem menedżerów w Oki-Toki za pomocą ankiety lub API. To jest przydatne dla dystrybucji zadań do grup umiejętności.

Więcej szczegółów
photo
Wtorek Veresena 19th, 2023 Struktura skryptu sprzedaży: Co to jest skrypt sprzedaży, szablony

Skrypt sprzedaży to najpopularniejszy rodzaj skryptu używany przez telesklepy, sieci CPA, mikrofinanse, firmy windykacyjne itp.

Więcej szczegółów