22.07.2020

Wychodzące rozmowy operatora: ile powinno się wykonywać

Jak monitorować połączenia wychodzące operatora w call center i liczyć, ile połączeń powinien on realizować?

Wychodzące rozmowy operatora: ile powinno się wykonywać

Są różne punkty widzenia na to, jakiej produktywności można oczekiwać od managera Contact Center od swoich operatorów. Mówimy tu o tym, ile rzeczywiście będzie wykonywanych połączeń wychodzących operatora. Doświadczenie pokazuje, że wydaje się istnieć ogólna zasada, która działa na połączenia wychodzące operatora. Wygląda to tak: średnio operator może rozmawiać z klientami mniej więcej od 33 do 40 minut każdej produktywnej godziny. Inaczej mówiąc, procent czasu, który operator poświęca na rozmowę z klientem, wynosi od 55% do 66%. To oznacza, że reszta czasu będzie poświęcona na oczekiwanie na następne połączenie, które dystrybutor (im lepiej zoptymalizowany dystrybutor, tym szybciej nadejdzie połączenie) albo praca z danymi albo operator jest po prostu niedostępny. W najprostszym przypadku, można podzielić czas połączeń operatora przez średnią długość każdego połączenia. Tak oblicza się liczbę połączeń, które operator może zrobić w ciągu dnia. Ale istnieje szereg czynników, które dodatkowo wpływają na tę ilość. A jeszcze nie zapominajmy, że liczba rozmów nie może zastąpić jakość obsługi.

 

Ważne czynniki do oceny

Należy brać pod uwagę takie parametry:

1. Jakość i ilość abonentów w załadowanej bazie

/h3>
 

Jeśli jakość Twojej bazy numerów nie jest wystarczająco wysoka, operatorzy będą musieli wykonać dużą liczbę połączeń, ale będą one krótkie. Występuje to, gdy w systemie nie ma kontaktów z osobami decyzyjnymi, co w istocie oznacza – te połączenia są po prostu pomyłką.

 
h3>2. Średni czas rozmowy/h3>
 

Należy obliczyć i kontrolować optymalny czas rozmowy. Powinieneś również wziąć pod uwagę, że czas rozmowy z pracownikami, którzy nie podejmują decyzji, i z osobami, które mają takie uprawnienia, będzie różny. Pozwoli Ci to ustalić stosunek, na przykład 5 krótkich rozmów do 1 rozmowy z osobą decyzyjną. Należy wykorzystać czas pracy w takim stosunku, a nie próbować pracować ze średnimi wskaźnikami. Musisz także obliczyć czas rozmowy zgodnie z rodzajem wykonywanych połączeń. Czyli obsługa, ankieta czy rozmowa z kontaktem odpowiedzialnym za sprzedaż lub zakupy.

 
h3>3. Szybkość autodialera/h3>
 

Ustawienia dialera również wpływają na czas, w którym operator jest dostępny i czeka na swoje następne połączenie – liczba linii na operatora, odsetek porzuconych połączeń, czas trwania połączenia – wszystkie te parametry wpływają na wynik.

 
h3>4. Warunki pracy w call center /h3>
 

Tak jak w przypadku call center obsługującego rozmowy przychodzące, agenci są pod wpływem warunków pracy. Hałas w pomieszczeniu może prowadzić do wydłużenia rozmów, ponieważ operatorzy są zmuszeni mówić wolniej i głośniej. Skomplikowane okoliczności związane ze sytuacjami stresującymi mogą powodować, że pracownicy będą dłużej prowadzić rozmowy i robić przerwy pomiędzy połączeniami, zanim wrócą do statusu „Dostępny”.

 

Ustal odpowiednie KPI

 

Wszystkie te czynniki są niezwykle ważne do ustalenia referencyjnych i kluczowych wskaźników efektywności (KPI) dla pracy z rozmowami wychodzącymi. Kiedy zostaną one określone, konieczny będzie stosunkowo długi (np. dwutygodniowy) okres testowy. Umożliwi on identyfikację trendów w:

  • jakości danych i ich wykorzystaniu,
  • średnim czasie rozmów,
  • postępowaniu operatorów w odniesieniu do ich powrotu do statusu gotowości.

Wyniki te pozwolą Wam ustalić odpowiednie KPI wspólnie z operatorami lub zespołem managerów, a jeśli jesteś outsourcingowcem, możesz je uzgodnić z klientami.

 

Źródło: callcentre helper, tłumaczenie: Oki-Toki

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Wtorek Robak 13th, 2023 Wielojęzyczny stenogram: analityka mowy i ocena dialogów w call center

Jak poprzez stenogramy poprawić jakość rozmów konsultantów i ocenić ich dialogi, analiza mowy do wyszukiwania problematycznych rozmów telefonicznych.

Więcej szczegółów
photo
Niedziela Kwiten 17th, 2011 To, gdzie kupić numery SIP na Ukrainie

Lista operatorów telekomunikacyjnych sprzedających numery SIP na Ukrainie. Ich kontakty, e-mail i rekomendacje od serwisu Oki-Toki.

Więcej szczegółów