20.02.2023

Integracja Chat Bota z Telegram

Jak stworzyć integrację pomiędzy Oki-Toki a botem Telegram, a także skonfigurować bota czatu, ‘wydarzenia’, warunki uruchomienia i wysyłanie powiadomień.

Integracja Chat Bota z Telegram

h3>Potrzeba zintegrować bota czatu Telegram?/h3>
Jak skonfigurować otrzymywanie powiadomień przez Telegram? W tym artykule proponujemy krótki przewodnik, jak zintegrować Oki-Toki z botem czatu w messengerze Telegram.

Ten artykuł dotyczy narzędzia Oki-Toki dla działu IT.

 
h3>Tworzenie bota/h3>
Integracja z botem telegramu

  • Utwórz bota w telegramie przez @botfather (wpisz @botfather w kontaktach Telegram);
  • Następnie dodaj utworzonego bota do czatu/grupy;
  • Otrzymaj ID grupy, w której znajduje się utworzony bot. Aby to zrobić, przejdź do linku podając token twojego bota, https://api.telegram.org/botTwojeTokenBota/getUpdates i wyślij dowolną wiadomość do wcześniej utworzonej grupy.

 
h3>Integracja bota czatu Telegram/h3>
Integracja bota czatu Telegram

  • Utwórz nową integrację w sekcji „Zasoby zewnętrzne”;
  • Aby wysłać wiadomość za pośrednictwem Telegram bot, użyj następującego URL: https://api.telegram.org/botTwójTokenBota/sendMessage;
  • Aby wysłać wiadomość do konkretnej grupy Telegram, musisz podać ID grupy w polu „Parametry ogólne żądania” w formacie: chat_id=IDgrupy.

 
h3>Konfiguracja wydarzenia/h3>
width="1200"

  • Utwórz nowe wydarzenie w sekcji „Integracje”;
  • W wydarzeniu wskaż wcześniej utworzoną integrację;
  • Następnie skonfiguruj, przy jakich warunkach wydarzenie zostanie uruchomione, na przykład po pomyślnym połączeniu z klientem;
  • W parametrach zapytania wskaż te dane, które chcesz otrzymać w czacie od bota, na przykład id rozmowy (Przykładowe zapytanie, {{session_id}}).

 
h3>Dziennik zdarzeń/h3>
Aby przeglądać zdarzenia i wynik ich przetwarzania, skorzystaj z raportu „Dziennik Zdarzeń”.

 

Na zakończenie, integracja Telegram bot z Oki-Toki jest dostępna dla każdej firmy i nie wymaga wiele czasu do uruchomienia. Dzięki temu przewodnikowi, możesz stworzyć swojego bota i skonfigurować go do otrzymywania powiadomień o ważnych wydarzeniach w Oki-Toki. 

 

Maksim Skomaroha

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Sobota Serpen 8th, 2020 Przegląd wiadomości Oki-Toki za czerwiec-lipiec 2020

Aktualności Oki-Toki czerwiec-lipiec 2020: optymalizacja pracy serwisu, przerobiony wygląd raportów, nowe ceny. Czytajcie nasz przegląd!

Więcej szczegółów
photo
Piątek lipen 1st, 2022 Lepkie zadania: jak przywiązać klienta do grupy menedżerów

Jak związania klienta z zespołem menedżerów w Oki-Toki za pomocą ankiety lub API. To jest przydatne dla dystrybucji zadań do grup umiejętności.

Więcej szczegółów