19.10.2023

Jak stworzyć skrypty sprzedaży z dokumentów Google Docs?

Dowiedz się prostej metody tworzenia scenariuszy sprzedaży z dokumentów Google Docs w systemie Oki-Toki. Zwiększ swoje sprzedaż teraz!

Jak stworzyć skrypty sprzedaży z dokumentów Google Docs?

Skrypty to wcześniej przygotowane scenariusze, które ułatwiają operatorom prowadzenie rozmów z klientami w sposób bardziej profesjonalny i efektywny. Zdecydowanie ułatwiają one proces komunikacji, zapewniając spójność pytań i odpowiedzi.

Tworzenie skryptów sprzedaży jest pracochłonne, szczególnie przy pracy z dużą ilością informacji. W tym artykule opisaliśmy, jak łatwo zaimportować skrypt sprzedaży z dokumentów Google Docs do systemu Oki-Toki. Korzystając z importu ankiet, można znacznie zaoszczędzić czas na ręcznym wypełnianiu pytań i odpowiedzi.

Tworzenie ankiety w Google Docs: wybór formatu nagłówków

Co można wydobyć z gotowego skryptu:

  • Pytania i odpowiedzi ankiety;
  • Podpowiedzi dla operatora;
  • Tekst dla okna pomocy.

Jeśli już masz gotowy skrypt – musisz nieco poprawić format: dla Pytań powinno się używać nagłówka H2 (ctrl+alt+2), a dla Odpowiedzi H3 (ctrl+alt+3). Jest to konieczne, aby system rozumiał, która część tekstu są pytania, a która odpowiedzi.

Dla Podpowiedzi do pytań i odpowiedzi powinno się używać nagłówka H4 (ctrl+alt+4), a dla tekstu Pomocy, który pojawi się po naciśnięciu, H5 (ctrl+alt+5).

Aby zaznaczyć, czy na pytanie będą kilka odpowiedzi (wielokrotny wybór) czy tylko jedna – należy dodać do tekstu pytania parametry „(Wybór=M)” i „(Wybór=1)”.

Numery pytań i odpowiedzi zostaną przydzielone od góry do dołu po imporcie.

Przykład z potrzebnymi stylami nagłówków:

format stylów w dokumencie
Wyświetlanie ankiety w Google Docs

Przykład po imporcie do Oki-Toki:

Wyświetlanie ankiety w Oki-Toki
Wyświetlanie ankiety w Oki-Toki

Pola kontaktu: jeśli odpowiedź operatora ma się duplikować w polu kontaktu, wskaż (Pole=*) po skonfigurowaniu odpowiedzi. Na przykład, w ankiecie jest odpowiedź “Imię klienta”, operator pyta klienta o imię i wpisuje je do pola tekstowego. Podczas kolejnego rozmowy z tym klientem operatorzy już będą widzieć, jak go nazywać.

Do odpowiedzi z imieniem klienta lub numerem telefonu w dokumencie z ankietą należy podać następujące:

  • Imię klienta (Pole=Imię)
  • Telefon komórkowy (Pole=MT)

Ważne! Po zaimportowaniu ankiety, dla odpowiedzi z polami kontaktu, należy podać typ odpowiedzi – pole tekstowe, aby operator mógł wpisać informacje do ankiety.

Jak zaimportować dokument do CRM Oki-Toki

Aby załadować formularz z Google Docs do Oki-Toki, przejdź do sekcji CRM, kliknij “Import” i “Wybierz dokument”.

Import scenariusza sprzedaży
Import scenariusza dialogu

Następnie otworzy się okno z dostępem do Twojego konta Google. Wybierz odpowiednie konto i zezwól na dostęp.

Dostęp do konta Google
Dostęp do konta Google

Wybierz dokument, który zawiera scenariusz dialogu, i kliknij “Select” aby go dodać.

Wybór dokumentu z formularzem
Wybór dokumentu z formularzem

Po wybraniu dokumentu pojawi się okno, w którym można sprawdzić, czy wszystkie pytania i odpowiedzi zostały dodane. Jeśli pojawi się błąd o treści “Niewłaściwy format”, oznacza to, że style nagłówków są niewłaściwe i tekst formularza nie został załadowany do Oki-Toki. 

Scenariusz sprzedaży z Google Docs
Wczytywanie formularza z Google Docs

Co trzeba dokończyć po imporcie?

Po zaimportowaniu dokumentu wypełnij podstawowe ustawienia ankiet: ile scenariuszy będzie na jednego klienta, specjalne czynności dla operatorów i dodatkowe sekcje.

Dodatkowe ustawienia ankiety CRM
Dodatkowe ustawienia ankiety CRM

Szczegółowy opis sekcji ankiety jest dostępny w artykule “Jak stworzyć scenariusz rozmowy z klientem“.

Dodatkowe ustawienia do pytań

W sekcji “Pytania i odpowiedzi” znajduje się zaimportowana ankieta, z pytaniami, odpowiedziami, podpowiedziami i przyciskami pomocy dla operatora. Za pomocą przycisku “Testuj” możesz zobaczyć jak będzie wyglądać ankieta dla operatora.

Zaimportowana ankieta w Oki-Toki
Zaimportowana ankieta w Oki-Toki

Teraz operator zobaczy wszystkie pytania, a typ odpowiedzi będzie „prosty”, ale jeśli potrzebujesz, aby pytania pojawiały się w miarę wypełniania, to również jest możliwe do ustawienia. Jeżeli zamiast odpowiedzi potrzebujesz pola tekstowego lub listy rozwijanej – można to ustawić w ustawieniach odpowiedzi. Można również zmienić kolor tekstu, czcionkę, dodać niezbędne linki i dostosować inne parametry według potrzeb.

Dodatkowe ustawienia odpowiedzi

Po zaimportowaniu kwestionariusza do Oki-Toki można skonfigurować dodatkowe funkcje dla odpowiedzi klienta:

  • Przypisywanie pól kontaktów;
  • Ustawienia dodawania/usuwania zadań autodialingu;
  • Przydzielanie hashtagów;
  • Wysyłanie powiadomień itp.

Czyli import pozwala stworzyć “szkielet” przyszłego scenariusza. Główną zaletą tej opcji jest możliwość skrócenia czasu na ręczne pisanie wszystkich pytań i odpowiedzi bez “ctrl+c ctrl+v, jeśli już masz gotowy “skrypt” w formie dokumentu tekstowego.

O skryptach rozmów z klientem można przeczytać na stronie Oki-Toki.

Tabela formatowania scenariusza i pełny przykład kwestionariusza dostępny pod tym linkiem.

Jak stworzyć własny skrypt sprzedaży

Stworzenie scenariusza dialogu dla operatora to nieodłączna część strategii sprzedaży. Przygotowaliśmy główne kroki i kluczowe składniki do udanego tworzenia skryptu sprzedaży.

  • Rozumienie celów i docelowej grupy odbiorców: Zanim przystąpisz do tworzenia scenariusza sprzedaży, musisz jasno zdefiniować swoje cele i zrozumieć, kto jest Twoją docelową grupą odbiorców. To pomoże Ci stworzyć precyzyjny scenariusz, odpowiadający na potrzeby i zainteresowania Twojej publiczności.
  • Badanie produktu lub usługi: Aby sprzedawać przekonująco, musisz rozumieć swój produkt lub usługę, jej funkcje i korzyści. Ta wiedza pomoże Ci uwzględnić odpowiednie argumenty w scenariuszu sprzedaży.
  • Struktura i logika: Twój skrypt sprzedaży powinien mieć klarowną strukturę i logiczny porządek. Zazwyczaj zaczyna się od powitania, następnie przechodzi do identyfikacji problemów lub potrzeb klienta, proponuje rozwiązanie i kończy się zawarciem umowy. Takie sekwencje ułatwiają klientowi zrozumienie informacji.
  • Odpowiedzi na zastrzeżenia: Kluczową częścią skryptu sprzedaży są argumenty i gotowe odpowiedzi na potencjalne zastrzeżenia klientów. Przygotuj się z wyprzedzeniem, aby z pewnością i profesjonalizmem rozwiać potencjalne wątpliwości.
  • Praktyka i testowanie: Zanim zastosujesz skrypt w praktyce, przeprowadź szkolenia i testy. Pozwoli to zidentyfikować słabe punkty i zwiększyć efektywność skryptu.
  • Automatyzacja i monitorowanie: W razie potrzeby, skorzystaj z narzędzi do automatyzacji skryptów sprzedaży. Równie ważne jest stałe śledzenie wyników i wprowadzanie poprawek, aby zwiększyć skuteczność Twojej strategii.

Tworzenie skryptu sprzedaży to kreatywny i dynamiczny proces, który wymaga ciągłego doskonalenia. Biorąc pod uwagę opisane powyżej aspekty, jesteś w stanie stworzyć efektywny skrypt sprzedaży, który przyczynia się do osiągnięcia Twoich celów biznesowych. Oki-Toki zapewnia Ci wsparcie techniczne oraz pomoc w konfiguracji interfejsu.

P.S. Jeśli masz pytania dotyczące tworzenia lub ładowania formularza z dokumentu Google Docs – stwórz zgłoszenie, a pracownicy wsparcia technicznego pomogą znaleźć rozwiązanie problemu.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Czwartek Lyuty 11th, 2021 Ile operatorów potrzebuje Twoje centrum kontaktowe?

Ile operatorów jest potrzebnych dla Twojego call center? Wygodna lista kontrolna, która pomoże to obliczyć.

Więcej szczegółów
photo
Poniedziałek Veresena 18th, 2023 10 najlepszych strategii routingu połączeń

Dowiedz się, jaka strategia routingu połączeń pasuje do Twojej firmy! Serwis dla wewnętrznych i outsourcingowych contact center Oki-Toki.

Więcej szczegółów