10.06.2022

Ochrona danych klienta: ekskluzywne pola w projektach

Dlaczego warto podzielić informacje o kliencie w formularzu? Oki-Toki powie ci. W rezultacie operator popełnia mniej błędów i pracuje szybciej.

Ochrona danych klienta: ekskluzywne pola w projektach

Do czego służy segregacja informacji o kliencie według projektów?

Outsourcing generuje wiele “niestandardowych” pól kontaktowych, w których przechowywane są ekskluzywne informacje o kliencie. Jeśli podzielisz (rozłożysz) pola według projektów, operatorzy zobaczą mniej informacji o kliencie. I wypełnij tylko te pola, które są związane z tematem projektu – będą pracować szybciej i popełniać mniej błędów.

Możesz skorzystać z tej możliwości, aby ukryć pola innych projektów w raportach. Na przykład, w dzienniku połączeń z dołączonym kontaktem, ty (i twój klient) otrzymacie tylko pola używane w waszym projekcie. Ochrona danych klienta (między projektami) jest głównie zapewniona w Oki-Toki

Od czego zacząć? – Stwórz nowe pole i dołącz je do projektu

Do zachowania danych twojego projektu będą potrzebne dodatkowe pola kontaktu, w nich będzie przechowywana informacja o kliencie. Zacznij od ich utworzenia.

  • Przejdź do menu CRM-> pola kontaktu -> Utwórz.
  • Pole “Nazwa” jest wymagane, pozostałe ustawienia pola – w razie potrzeby.

Podział pól kontaktowych dla outsourcingu

  • Wybierz projekty, w których może być używane. Jeżeli nie ma jeszcze projektów, możesz to zrobić później.

Nowe pole jest gotowe! Teraz możesz go używać! W scenariuszu dialogu – edycji odpowiedzi – Integracja CRM – wybierz pole kontaktu.

 

Jak sprawdzić siebie

  • Jeżeli wszystko zrobiłeś poprawnie, twoje pole będzie wyświetlane obok odpowiedzi.
  • Na liście pól sprawdź czy pola są poprawnie przypisane, czy nie ma pól bez projektów. 

width="1242"

Zwróć uwagę

  • Jeśli scenariusze z różnych projektów korzystają z wspólnego pola (na przykład, pole “Komentarz”), to zmiana dokonana przez jeden scenariusz wpływa na kontakt dla wszystkich projektów. To powinno być brane pod uwagę, kiedy używasz istniejącego pola w nowym projekcie. Twórz oddzielne pola dla swoich projektów, aby uniknąć możliwych konfliktów.
  • Niektóre pola, nazywamy je (Imię, telefon i kilka innych) są w każdym projekcie i nie można ich zmienić. Systemowe pola nie mogą należeć do jednego projektu! Zawsze będą używane wspólnie przez projekty.

Pola kontaktów dla rozdzielenia informacji o kliencie

P.S. W Oki-Toki jest system dzielenia dostępu do projektów – można się z nim zapoznać tutaj. Mówiąc w skrócie – to o tym, jak zarządzać dostępem użytkowników do danych nie tylko zestawem praw, ale również przynależnością do projektu.

P.P.S. Jeżeli nie czujesz się pewnie pracując ze scenariuszami, zapoznaj się z naszymi filmikami o tworzeniu scenariusza na YouTube.

P.P.P.S. Ochrona danych klienta w outsourcingu wymaga specjalnego podejścia do bezpieczeństwa i zarządzania, w porównaniu z tradycyjnymi centrami kontaktowymi. Oki-Toki planuje serię artykułów i porad specjalnie dla was w najbliższym czasie, czekajcie na wiadomości.

Dmitrij Morkowin

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Poniedziałek Lyuty 20th, 2023 Integracja Chat Bota z Telegram

Jak stworzyć integrację pomiędzy Oki-Toki a botem Telegram, a także skonfigurować bota czatu, ‘wydarzenia’, warunki uruchomienia i wysyłanie powiadomień.

Więcej szczegółów
photo
Środa Traven 18th, 2016 Jak ukryć połączenia w raportach

Jak w Oki-Toki można ukryć połączenia, które nie powinny być wyświetlane w raporcie. Narzędzie do ukrywania testowych i niecelowych połączeń w CC

Więcej szczegółów