18.01.2024

Jak zarządzać rolami: dostęp do centrum kontaktowego

Dowiedz się, czym są uprawnienia w contact center i jak tworzyć, modyfikować role i efektywnie nimi zarządzać w usłudze Oki-Toki.

Jak zarządzać rolami: dostęp do centrum kontaktowego

W każdym centrum kontaktowym pracownicy powinni działać w ramach obowiązków, które definiują ich prawa i granice ich zastosowania (dostęp do centrum kontaktowego). W naszym systemie rozwiązaliśmy ten problem za pomocą narzędzia o nazwie “Role”, które znajduje się w sekcji “Role i projekty”.

Pierwsze, z czym się zapoznasz, to predefiniowane role. Jest ich tylko trzy, występują w każdej firmie, są szablonowe i nie mogą być korygowane:

  • Admin – użytkownik z największymi uprawnieniami, ma dostęp do wszystkich funkcji w firmie;
  • Operator – może tworzyć zgłoszenie do wsparcia technicznego, przeglądać dziennik połączeń na stanowisku operatora, przeglądać połączenia wszystkich użytkowników;
  • Supervisor – ma uprawnienia podobne do admina, ale ograniczony w ustawieniach finansowych, ustawieniach usług i bezpieczeństwa.

Ważne! Rola admina jest przypisywana pierwszemu utworzonemu użytkownikowi w firmie.

Uprawnienia centrum kontaktowego: Rola admina Oki-Toki

 

Przydzielanie roli użytkownikowi

 

Aby skonfigurować dostęp do centrum kontaktowego i przydzielić role, musisz przejść do ustawień użytkowników. Zaznaczenie użytkowników umożliwi im przypisanie roli. Po wyboru użytkowników, konieczne jest naciśnięcie przycisku zapisz na końcu strony.

Uprawnienia centrum kontaktowego: Przydzielanie roli użytkownikowi Oki-Toki

 

Indywidualne role i bezpieczeństwo w projektach

Jeżeli standardowe role nie są odpowiednie i potrzebne są specjalne ustawienia indywidualne. Na taką okazję mamy “zaawansowane bezpieczeństwo”. Oprócz zarządzania rolami, “zaawansowane bezpieczeństwo” umożliwia tworzenie, łączenie kolejek/automatycznych połączeń i inne elementy do projektów, dla których możesz ograniczyć widoczność dla użytkowników. Więcej na ten temat możesz przeczytać tutaj.

Tworzenie roli

Jeśli musisz utworzyć własną rolę, potrzeba ta pojawi się wraz z rozwojem projektu i pojawieniem się nowych stanowisk. Aby utworzyć indywidualną rolę, musisz:

  • Przejdź do sekcji Role i projekty/Role – po tekście “Lista ról” znajduje się przycisk Utwórz – kliknij go;
  • Wymyśl nazwę roli, dla wygody możesz dodać opis, a następnie kliknij “zapisz”;
  • Teraz na liście masz swoją osobistą rolę;
  • Przydziel tę rolę użytkownikowi w menu, aby to zrobić, musisz kliknąć na rolę utworzoną przez ciebie i w otwartym oknie przejść do sekcji użytkownicy.

Tworzenie roli Oki-TokiTworzenie roli Oki-Toki

Zmiana roli

 

Aby skonfigurować, wybierz rolę, którą trzeba zmienić. Kliknij na nazwę, a w otwartym menu można zaznaczyć wymagane uprawnienia. Zmiany wejdą w życie natychmiast po naciśnięciu przycisku zapisz.

 

Bonus!

 

Spróbuj zarządzać dostępem do strony lub raportu, będąc bezpośrednio na niej. Aby to zrobić, najedź kursorem na okrągłe ikony umieszczone na zrzucie ekranu i kliknij zainstaluj. W otwartym okienku dozwól lub zabroń dostępu do modułu za pomocą przełącznika nad nazwą wymaganej roli. A propos, okrągłe ikony pokazują pierwsze litery ról.

role w Oki-Toki

Dziękujemy za uwagę!

 

Andrzej Fiediakin

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Poniedziałek Zhovten 16th, 2023 Obliczanie ilości operatorów call center

Wystarczy 8 kroków, aby dokładnie obliczyć, ilu operatorów potrzebujesz w swoim centrum kontaktowym. Bonus: typowy błąd przy obliczaniu liczby operatorów. Just 8 steps to accurately calculate how many operators you need in your contact center. Bonus: a typical mistake when calculating the number of operators.”

Więcej szczegółów
photo
Środa Lyuty 14th, 2024 Jak otworzyć call center: top 9 błędów

Do uruchomienia Contact Center trzeba być przygotowanym! Zacznij od tego artykułu. Na podstawie naszego doświadczenia, co drugie centrum obsługi klienta podczas uruchamiania popełnia przynajmniej jeden z poniżej wymienionych błędów.

Więcej szczegółów