15.12.2024

Bezpieczeństwo: Projekty call-center

Jak podzielić projekty call center, artykuł dla nadzorców i menedżerów centrum kontaktowego, cechy i ustawienia w Oki-Toki.

Bezpieczeństwo: Projekty call-center

Narzędzie “Projekty” należy do lepszego typu bezpieczeństwa i jest doskonale dopasowane do firm outsourcingowych, gdzie procesy biznesowe są niezależne od siebie i muszą być ukryte przed ciekawskimi lub postronnymi oczami. Ta funkcjonalność Oki-Toki ogranicza określonych użytkowników, ukrywając przed nimi przypadki, połączenia, dane raportów i sekcje, których nie powinni widzieć. Taka konfiguracja bezpieczeństwa jest przydatna, aby chronić poufne informacje klientów i zapobiegać wyciekom danych oraz skutecznie realizować zarządzanie bezpieczeństwem na poziomie całego call center.

Podział projektów w centrum kontaktowym nada się dla firm, gdzie operatorzy pracują nad różnymi projektami lub są podzieleni na grupy, z których każda zajmuje się określoną firmą. 

Jak skonfigurować grupy operatorów czytaj w osobnym artykule na blogu. 

Agencje windykacyjne, outsourcing, nieruchomości, logistyka, dostawy, centra medyczne, kluby fitness, sklepy internetowe, firmy badawcze — wszystkie mogą korzystać z usługi Oki-Toki, aby skonfigurować projekty i zarządzać połączeniami. Firmy z różnych sektorów będą mogły tworzyć swoje niezależne przypadki, zachowując przejrzystość i kontrolę oraz czynić pracę call center bardziej zorganizowaną. Narzędzie sprawdzi się szczególnie w przypadku projektów outsourcingowych, gdzie precyzyjne zarządzanie zadaniami i danymi jest kluczowe.

Ulepszona bezpieczeństwo

Aby skonfigurować projekty, przejdź z uproszczonej wersji bezpieczeństwa na ulepszoną. Można to zrobić w menu “Firma”, wybierając sekcję “Ustawienia” i zmieniając typ bezpieczeństwa. W rezultacie automatycznie zostanie utworzony Twój pierwszy projekt “Default”.

Wybór trybu bezpieczeństwa
Wybór trybu bezpieczeństwa

Ważne! Przy zmianie typu bezpieczeństwa na Ulepszone, automatycznie jest tworzony projekt “Default”, w którym znajdą się wszystkie obiekty i istniejący użytkownicy firmy. Jeśli tworzysz nowy projekt dla pracownika, który już jest dodany do Oki-Toki, należy go wykluczyć z “Default”.

Zarządzanie projektami w call center domyślnie dostępne jest tylko dla użytkownika z rolą Admin. To rola szablonowa, w której pracownik widzi wszystko, niezależnie od projektów. Możesz tworzyć własne role i zezwalać (lub ograniczać) dostęp do zarządzania i przeglądu projektów. Lista dostępów do pracy z projektami:

  • Widzieć wszystko, niezależnie od projektów – przeglądanie wszystkich projektów bez ograniczeń.
  • Lista projektów – będą widoczne tylko kafelki, bez obiektów, które do nich należą.
  • Zarządzanie dostępem – dodawanie i usuwanie użytkowników z projektów.
  • Zarządzanie projektami – tworzenie nowych projektów, edycja, dodawanie i usuwanie obiektów.
Konfiguracja dostępów do projektów
Konfiguracja dostępów do projektów

Tworzenie projektów w centrum kontaktowym 

  • Aby utworzyć projekt, przejdź do sekcji “Projekty” i kliknij “Utwórz”; 
  • Podaj nazwę i możesz dodać opis.

Podstawa do konfiguracji gotowa. Na liście znajdź utworzony projekt i wskaż obiekty, które powinny się w nim znajdować. Do projektu należy dodać użytkowników lub grupy — czyli tych pracowników, którzy będą pracować nad tym projektem. Następnie wybierz elementy dla swojego procesu biznesowego, czyli zbierz swój projekt i wszystko, co z nim związane.

Jak podzielić projekty call center w Oki-Toki

Aby projekt funkcjonował – należy dodać do niego pracowników i obiekty za pomocą przycisku po prawej “Edytuj”:

  • Użytkownicy – to wasi operatorzy. Operatorzy mogą znajdować się w jednym projekcie lub w kilku. Można skorzystać z wyszukiwarki lub sortować według grup. Przy najechaniu kursorem wyświetlają się projekty, w których pracują ci użytkownicy;
  • Zarządzanie kolejkami – narzędzie do konfigurowania połączeń przychodzących i wychodzących; 
  • Harmonogramgrafik pracy, który można zastosować do operatora (WFM), dialera lub kolejki;
  • Dostawcy SIP – to wasi dostawcy łączności, przez nich odbywają się połączenia.
  • Scenariusze połączeń – logika przebiegu połączenia dla linii przychodzącej lub dialera (na przykład, IVR, powiadomienie głosowe itd.)
  • Dialery – funkcjonalność do automatycznego wydzwania z bazy numerów; 
  • Listy – używane do scenariuszy połączeń, niechcianych lub VIP numerów, jak również do scenariuszy;
  • Szablony powiadomień – do wysyłania maili e-mail i wiadomości SMS;
  • Formularze CRM – scenariusz rozmowy operatora z klientem;
  • Pola kontaktu – to dane o klientach, które są przechowywane w CRM. Na przykład, imię, nazwisko, adres, telefon, poczta i inne informacje potrzebne operatorowi;
  • Telefony IP – telefony VoIP, softfony, na których pracują operatorzy.  
Obiekty dla projektu
Obiekty dla projektu
  • Aby zmiany weszły w życie, wystarczy, że użytkownik przypisany do projektów odświeży stronę i zobaczy obiekty, które zostały dodane do jego projektu;

Raportowanie w Oki-Toki

W Oki-Toki jest ponad 30 przydatnych raportów, i w wielu z nich (tam, gdzie to potrzebne) jest wybór projektów. Na przykład, w Dzienniku połączeń można wybrać konkretny projekt, zamiast ręcznie wskazywać wszystkie dialery i kolejki na jednym projekcie. Jest to szybkie i wygodne. 

Wybór projektu w raportach
Wybór projektu w raportach

Dodatkowo

  • Dodać obiekt do projektu można zarówno w ustawieniach, jak i przy tworzeniu. Na przykład, przy dodawaniu nowego pracownika do firmy można od razu wskazać, w którym projekcie będzie pracował.
Wybór projektu dla pracownika
Wybór projektu dla pracownika

Taka sama logika stosowana jest przy tworzeniu scenariuszy połączeń, kolejek, a także przy imporcie numerów do dialera lub CRM.

  • Kolejki, Scenariusze połączeń, Dialery i Formularze CRM mogą znajdować się tylko w jednym projekcie. Jak utworzyć Gorącą linię od zera czytaj w artykule na blogu. 
  • Wszystkie zmiany wprowadzone w projekcie są rejestrowane i można zobaczyć, kto z użytkowników wprowadzał poprawki i jakie dokładnie zmiany zostały wykonane.

Konfiguracja projektów w centrum kontaktowym – to nie prosty zadanie, ale z Oki-Toki skonfigurowanie tego jest łatwiejsze. Dzięki jednolitemu interfejsowi, wszystko można skonfigurować w jednym miejscu, bez przełączania się między kontami lub tworzenia kilku kont użytkownika. Administratorzy mogą łatwo zarządzać projektami, dodawać użytkowników, zmieniać obiekty i otrzymywać raporty dotyczące konkretnych przypadków.

Ponadto, Oki-Toki zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa danych — dostęp do projektów jest ograniczony, i tylko użytkownicy z “uprawnieniami” mogą widzieć obiekty i wprowadzać zmiany. Taki system wyklucza dostęp osób postronnych do ważnych informacji. W ten sposób wasze centrum kontaktowe pracuje z różnymi procesami biznesowymi, które są chronione przed postronnymi oczami.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Wtorek Pierś 19th, 2023 Jak stworzyć Gorącą Linię od zera?

Jak zorganizować infolinię w Oki-Toki: konfiguracja ważnych i opcjonalnych komponentów do obsługi przychodzących połączeń.

Więcej szczegółów
photo
Środa Traven 26th, 2021 Adaptacja operatorów CC Cz.5 Początek samodzielnej pracy

Jak zorganizować samodzielną pracę operatorów, którzy niedawno dołączyli do firmy, adaptacja operatorów.

Więcej szczegółów