23.01.2020

Automatyczne wydzwania do dłużników: Jak zautomatyzować dzwonienie do dłużników?

W tym artykule opowiemy, dlaczego lepiej zrezygnować z ręcznego dzwonienia do dłużników i jakie narzędzia centrum obsługi klienta pomogą zautomatyzować proces.

Automatyczne wydzwania do dłużników: Jak zautomatyzować dzwonienie do dłużników?

W nowoczesnym świecie wiele firm boryka się z problemem konieczności wykonywania telefonicznych przypomnień o zaległych płatnościach lub terminach płatności. Jednak masowym wykonywaniem połączeń ręcznie może być niezwykle pracochłonny i nieskuteczny proces, który wymaga dużych nakładów czasu i zasobów ludzkich.

W takiej sytuacji automatyczne wydzwonienie może okazać się skutecznym rozwiązaniem problemu. Automatyzacja przypomnienia o platnościach umożliwia znaczące zmniejszenie czasu i kosztów oraz zwiększenie efektywności interakcji z klientami. Programy do przypomnień dłużników muszą posiadać różne funkcje, takie jak komunikaty głosowe, integrację z CRM i szczegółowe raporty. W tym artykule omówimy typy wywołań do klientów, jak automatycznie dzwonić do dłużników i przypomnimy o korzyściach wynikających z wykorzystania auto-wydzwonionego.
h3>Jak można wykonywać monity telefoniczne do dłużników?/h3>
Dzwonić z monitem do dłużników można zarówno ręcznie, jak i automatycznie. Przyjrzyjmy się bliżej każdemu z tych metod:
h4>Ręczne wydzwonienie/h4>
Ręczne wybieranie numerów oznacza, że każda rozmowa jest inicjowana przez pracownika firmy, który ręcznie wybiera numer dłużnika i prowadzi rozmowę. Ręczne wybieranie numerów może być przydatne, gdy liczba dłużników jest ograniczona. Jednak przy dużej liczbie numerów, ręczne wybieranie numerów dłużników staje się procesem pracochłonnym, wymagającym wielu zasobów, czasu i kosztów szkolenia personelu. Co więcej, ręczne wybieranie numerów często jest niedostępne w nocy lub w dni wolne od pracy, co może spowolnić proces interakcji z dłużnikami.

Zaletami ręcznego wybierania numerów są możliwość personalizowanej komunikacji z dłużnikami, co może prowadzić do zwiększenia zaufania ze strony klientów, a także bardziej elastyczne podejście do rozwiązywania powstałych problemów i pytań.
h4>Automatyczne wybieranie numerów/h4>
Automatyczne wybieranie numerów, w przeciwieństwie do ręcznego, jest realizowane za pomocą specjalnego oprogramowania, które automatycznie wybiera numery dłużników, odtwarza nagrane wiadomości audio. Automatyczne wybieranie numerów może być realizowane o każdej porze dnia i w dni wolne od pracy, a także może być ustawione na powtórne połączenia w przypadku braku odpowiedzi od dłużnika.

Automatyczne wybieranie numerów od Oki-Toki posiada kilka różnych trybów wybierania, wśród których dwie są podstawowe:

  • Automatyczne wywoływanie klientów i przełączanie rozmowy na operatora po odebraniu przez klienta, czyli w momencie odbioru telefonu przez dłużnika;
  • Automatyczne wywoływanie klientów przez robota według scenariusza rozmowy.

Automatyczne wywoływanie dłużników – to skuteczny sposób na kontakt z klientami. Zaletami automatycznego wywołania są: redukcja czasu i kosztów związanych z realizacją połączeń, zwiększenie efektywności interakcji z klientami, a także możliwość zbierania i analizowania danych dotyczących skuteczności wywołań przez robota.

Automatyczne wywołania robota i rozsyłki głosowe

Jeśli skorzystasz z automatycznego wywoływania dłużników, pracownicy firmy będą mogli uniknąć konieczności dzwonienia do każdego dłużnika w celu dostarczenia standardowych informacji, takich jak kwota długu, data i warunki spłaty zadłużenia, procent za opóźnioną płatność i inne.

Dzięki rozmowom głosowym można jednocześnie dzwonić do kilku tysięcy klientów, co będzie przydatne, jeżeli jest wiele klientów z różnymi warunkami pożyczki. Ponadto, taka usługa pozwala na wysyłanie wiadomości SMS do klienta, jeśli nie udało się do niego dodzwonić, oraz podczas naciśnięcia DTMF abonenta lub odpowiedzi głosowej. Możliwe jest również podłączenie zewnętrznych zasobów do uzyskania informacji o kliencie, na przykład imienia, miasta zamieszkania, a także kwoty zadłużenia podczas rozmowy z klientem, a także wysyłanie wyników za pomocą webhooków.

Oki-Toki pozwala na komunikację autodialera z klientem według wcześniej przygotowanego scenariusza i zapisanie odpowiedzi, zbieranie statystyk DTMF i analizowanie liczby odtworzonych wiadomości audio. Autodialer będzie mógł korzystać z informacji z CRM, zwracając się do dłużnika po imieniu, a także odtwarzać dane z karty klienta.

System autodialera dłużników Oki-Toki jest zoptymalizowany dla maksymalnej wydajności i zwiększenia liczby udanych połączeń. 

Autodial z przekierowaniem dłużnika do operatora

Automatyczne wybieranie numeru telefonu z przekierowaniem rozmowy do operatora to kolejna wersja automatycznego wybierania. W takim przypadku program natychmiast łączy klienta z pracownikiem firmy, bez konieczności wybierania numeru abonenta i czekania na odpowiedź. Jeśli wszyscy operatorzy są zajęci, automatyczne wybieranie zostaje wstrzymane do czasu pojawienia się wolnego operatora. Ten typ automatycznego wybierania jest najczęściej stosowany w bardziej skomplikowanych scenariuszach i otwiera skrypt rozmowy w celu zwiększenia wydajności rozmowy. Operator może również wprowadzać informacje do systemu CRM podczas rozmowy z klientem.

Zalety automatycznego wybierania Oki-Toki

Program Oki-Toki, który oferuje pełen zestaw narzędzi do efektywnej pracy służby windykacyjnej, pomoże zautomatyzować dzwonienie do dłużników. 

Jednym z głównych atutów programu Oki-Toki jest jego wysoka wydajność i stabilność. Pozwala on dzwonić do ponad 1 miliona numerów dziennie, a także posiada wysoki poziom automatyzacji, co pozwala znacznie obniżyć koszty personelu. Ponadto, Oki-Toki oferuje szerokie możliwości konfiguracji i integracji z innymi usługami, co czyni program elastycznym i wygodnym rozwiązaniem dla różnych potrzeb biznesowych.

Możliwości w Oki-Toki:

  • Planowanie zadań autodialera: w programie Oki-Toki możesz zaplanować połączenia, ustawić ilość prób i interwały czasowe, aby zapewnić skuteczny kontakt z dłużnikami, których numery są zawsze zajęte; 
  • Wiadomość głosowa: możliwe jest wykorzystanie wiadomości głosowych, które będą odtwarzane klientom w odpowiednim czasie przez robota Oki-Toki. Możesz użyć swojego nagrania lub wyrazić wiadomość syntezowanym głosem;
  • Integracja z CRM: podłączając Oki-Toki do zewnętrznego lub naszego CRM, automatyczny operator może dodawać dane osobowe klienta do nagranej wiadomości audio, używać imienia, nazwiska, adresu klienta i innych informacji z karty abonenta. Serwis rozumie i rozpoznaje odpowiedzi głosowe i tonowe klientów, a w razie potrzeby może przełączyć na odpowiedniego operatora do dodatkowego wsparcia.

Jeśli wystąpią problemy techniczne, trudności z korzystaniem z programu Oki-Toki lub pytania o ustawienie autodialera dłużników, skontaktuj się z pomocą techniczną, która pomoże rozwiązać problem.

Więcej o usłudze autodialowania klientów przez robota możesz dowiedzieć się z oddzielnego artykułu.

Raportowanie z pracy autodialera

W Oki-Toki dostępnych jest kilka raportów dotyczących pracy auto-dialera, obejmujących raporty podsumowujące oraz szczegółowe raporty, takie jak “Dziennik połączeń”, “Lista zadań” i “Raport IVR”. 

Jeśli potrzebujesz krótkiego podsumowania, możesz skorzystać z Raportów, które umożliwiają automatyczne wysyłanie najbardziej przydatnych informacji o auto-dialerze przez e-mail. Może to obejmować liczbę wykonanych zadań w ciągu miesiąca, procent udanych połączeń za pierwszym razem, najczęstsze przyczyny nieudanych prób oraz liczbę nieodebranych połączeń przez operatorów.

Lista zadań pokazuje zadania zgodnie z ustawionymi filtrami, takimi jak nazwa auto-dialera, telefon klienta, strefa czasowa i status zadania.

Raport IVR pokazuje informacje o naciśnięciu przycisków lub rozpoznawaniu mowy podczas pracy auto-informatora. Raport ten jest niezbędny do oceny jakości pracy, ponieważ można dowiedzieć się, które przyciski naciskał klient.

Na temat raportów Oki-Toki jest osobny artykuł na blogu.

Perspektywy auto-dialera dłużników z Oki-Toki 

Automatyczne dzwonienie do klientów-dłużników jest najbardziej skuteczne i ekonomiczne w porównaniu do ręcznego dzwonienia. Korzystając z autodialera i wielu rozmieszczeń głosowych, operacje w call center nie stracą już czasu na długie oczekiwanie na sygnał i przekazywanie informacji technicznej, np. danych o wielkości długu. Czyli możesz zmniejszyć liczbę pracowników i koszty lub przypisać operatorom ważniejsze, ciekawsze i bardziej skomplikowane zadania. Nagrywaj wiadomości audio, ustaw parametry dzwonienia i scenariusze dialogów, porównuj wyniki dzwonienia do klientów-dłużników i osiągnij najlepszą wydajność.

Więcej na temat tego, jak za pomocą Oki-Toki zorganizować centrum połączeń dla agencji windykacyjnej możesz przeczytać w osobnym artykule.

Generalnie, automatyczne dzwonienie jest jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań dla interakcji z dłużnikami. Wykorzystanie Oki-Toki jako programu dzwonienia do klientów-dłużników może znacznie poprawić procesy biznesowe firmy i pomóc osiągnąć większy sukces w dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu.

Aby zorganizować dzwonienie automatyczne i dzwonić do bazy dłużników, możesz przejść tutaj i zarejestrować się na naszej stronie. Możesz obliczyć koszt używania w twoim call center na stronie z kalkulatorem.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Czwartek Traven 18th, 2023 Scenariusz – Kwestionariusz badawczy lub Ankieta (Cati) – Klucz do Sukcesu

Ankieta do badania (CATI) to liniowy skrypt do wywiadu. Najczęściej stosowany w badaniach społecznych, ocenie jakości usług lub programach lojalnościowych.

Więcej szczegółów
photo
Niedziela Kwiten 17th, 2011 To, gdzie kupić numery SIP na Ukrainie

Lista operatorów telekomunikacyjnych sprzedających numery SIP na Ukrainie. Ich kontakty, e-mail i rekomendacje od serwisu Oki-Toki.

Więcej szczegółów