20.12.2017

Jak przeprowadzić automatyczne wydzwaniające numery?

Dlaczego call center wymaga systemu autodial, jakie są korzyści z korzystania z systemu w chmurze dla wewnętrznych i outsourcingowych Centrum Kontaktowego Oki-Toki.

Jak przeprowadzić automatyczne wydzwaniające numery?

Tym razem będziemy mówić o nowej Auto-Dzwonienia. Dawno temu narzędzie takie jak to pojawiło się w Oki-Toki i codziennie przetwarzało setki tysięcy połączeń. Ale postęp nie stoi w miejscu, a stary dialer technicznie się zdezaktualizował. Opracowaliśmy nową Auto-Dzwonić, która spełnia współczesne wymagania contact center. Ale nadal istnieją firmy, które doświadczają wad starego Auto-Dzwonić, ale nie chcą zmienić starego na nowe i nieznane. Dlatego…

 

Szybkość Auto-Dzwonić

 

Jednym z najważniejszych powodów przejścia na nową Auto-Dzwonić jest czas. Wraz z ogromną liczbą przetworzonych zadań, stare Auto-Dzwonić gromadzi kosmiczne liczby. Są to nie tylko cyfry, ale zadania, które nigdzie nie znikają. Są przechowywane w module do raportów, a im większy zestaw, tym trudniej działa Auto-Dzwonić. Nowy dialer nie ma tego słabego punktu, nie wpływają na niego przetworzone zadania (prawie nie wpływają).

 

Prosty harmonogram Auto-Dzwonić

 

Teraz nie musisz wpisywać harmonogramu dla każdego nowego dialera dla każdego dnia dla każdego typu numeru (MT, RT, DT). Możesz utworzyć jeden harmonogram w nowym interfejsie i dołączyć go do tworzonego dialera za pomocą dwóch kliknięć. Co więcej, jeśli nie ustawisz mu harmonogramu, nadal będzie działać, ale całą dobę.

Auto-Dzwonić: Konfiguracja harmonogramu dialera

 

Korekta strefy czasowej

 

Jeśli twoi klienci znajdują się w różnych strefach czasowych, wymaga to zróżnicowanego podejścia. W erze mezozoiku 🙂 wszystko było proste, jedno zadania autodialing – jedna strefa czasowa. Praca z klientami z różnych stref czasowych przekształciła się w torturę i niezadowolenie drugiej strony. Ale ewolucja nie stoi w miejscu i “nowe zadania autodialing” nabyło umiejętności zarządzania tym. Aby korzystać z tej funkcji, wystarczy przy tworzeniu zadań wskazać nie tylko preferowany czas połączenia, ale również strefę czasową. Nie wiesz, jaka strefa czasowa albo nie chcesz ręcznie wskazywać? – aktywuj funkcję premium „Określanie strefy czasowej”. Twoi klienci podziękują Ci, że nie obudziłeś ich w nocy 🙂

Autodialing: Konfiguracja określania strefy czasowej klienta

Zasady walidacji i konwersji numerów

 

Jeżeli posiadasz numery w różnych formatach (na przykład, z kodem międzynarodowym i bez), ale musisz przekształcić wszystkie zadania do jednego formatu, musisz w każdym zgłoszeniu kontaktów określać specjalne zasady dla walidacji i konwersji numerów. Teraz ta funkcja jest przeniesiona do podstawowych ustawień autodialing. Funkcjonuje niezależnie od sposobu otrzymywania numerów (API, import, scenariusz połączenia lub CRM, operator).

 

Sprawdzenie unikalności

 

Przy imporcie danych w starym interfejsie, istnieje możliwość filtrowania kontaktów, sprawdzając ich unikalność. Jednak w praktyce nie zawsze jest używana, ze względu na specyficzne zadania użytkowników. W wyniku tego, w autodialerze mogą pojawić się powielone numery, a operatorzy mogą do nich dzwonić kilka razy. Nowy autodialer może automatycznie wykluczyć powielone zadania, sprawdzając ich unikalność na podstawie numeru telefonu, numeru kontaktu, numeru zamówienia itp.

 

 

Automatyczny informator

 

To, co wymagało stworzenia scenariusza rozmowy i grzebania w ustawieniach, w nowym interfejsie można zrobić w kilka minut. Na blogu jest osobny artykuł o tworzeniu prostego automatycznego informatora z odtwarzaniem wiadomości, ale możliwości tego trybu autodialeru są znacznie szersze.

 

Kolejnym ważnym plusem na korzyść nowego dialera są tryby pracy autodialera

 

W sekcji „Ustawienia autodialera” znajduje się szczegółowy opis każdego trybu. Są one dostosowywane i zmieniane za pomocą kilku kliknięć, ale pozwalają wybrać jeden z czterech trybów – od najdelikatniejszego do najmocniejszego i „bezwzględnego”. Co więcej, dodaliśmy do autodialera tryb „Callback”. Posiada on tak samo elastyczne ustawienia, informatywność i dodatkowe ustawienia.

Autodialer: Tryby pracy autodialera

Rozszerzone zarządzanie statusami do oddzwaniania

 

Poza już istniejącymi standardami ponownego połączenia w wyniku niepowodzenia (brak odpowiedzi, zajęty, błąd telefoniczny), nowy dialer ma możliwość zmiany statusu zadania w zależności od interakcji zadania z operatorem. Przestrzegając ustawień, automatyczne wydzwaniające może anulować zadanie, nie liczyć połączenia jako próby itp.

Automatyczne wydzwaniające: Statusy

Priorytety dzwonienia

 

Stary system wydzwaniający miał trzy warianty priorytetów: od nowych do starych, od starych do nowych i losowy wybór zadania. W nowym interfejsie można ustawić priorytet na 4 poziomy i kolejność będzie elastycznie dostosowana do Twoich zadań.

Automatyczne wydzwaniające: Ustawienia priorytetów

 

Zarządzanie zadaniami

 

Można zarządzać listą zadań bezpośrednio w dialerze. Możesz znaleźć potrzebne zadanie, usunąć je, zrestartować lub dodać nowe zadanie ręcznie bez CRM.

Automatyczne wydzwaniające: Zarządzanie zadaniami

 

Dziennik pracy

 

Historia statusów, która pozwala zrozumieć, co się dzieje z automatycznym wywoływaniem, została przeprojektowana i ulepszona dla nowego automatycznego wywoływania i jest teraz bardziej zrozumiała i informacyjna. W dzienniku pracy możesz natychmiast zrozumieć, dlaczego nie ma połączeń, dlaczego zadania nie są przetwarzane, lub dlaczego dealer zatrzymał się. Jest również możliwość wyświetlenia raportu ze stanem dealera za ostatnią godzinę jednym kliknięciem.

Automatyczne wywoływanie: Dziennik stanu automatycznego wywoływania

 

Widżety

 

Przyjemne dla oka i informacyjne dla analizy pracy centrum kontaktowego. Jest ich wiele, są różne, pokazują statystyki pracy automatycznego wywoływania, zajętych linii, jakości bazy itp. Widżety znajdują się na karcie „Info”, ale można je również dodać na głównej stronie interfejsu i nie wchodzić za każdym razem do Automatyczne wywoływanie dla danych. Oprócz wizualnej statystyki, możesz wygenerować raport z tych danych za pomocą dwóch kliknięć.

 

Raporty automatycznego wywoływania

 

Raporty starego dealera prawie nie były używane z powodu ich niewielkiej informacyjności. Nowy automatyczny dialer ma wiele raportów. Mają mnóstwo różnych filtrów, aby dostosować raport do twoich zadań.

 

Możliwość kopiowania dealera

 

Aby stworzyć podobne, ale oddzielne kierowanie rozmów za każdym razem trzeba było dokonywać tego samego ustawienia, wpisywać ten sam harmonogram. Proces nie jest najbardziej zadowalający. W nowym interfejsie wszystko jest inaczej: chcesz stworzyć takie samo kierowanie rozmów? Skopiuj go w dwie sekundy!

Kierowanie rozmow: kopiowanie dialera

Zarządzanie kierowanymi rozmowami przez API

 

Możecie dodawać, usuwać, odświeżać zadania przez API, wyłączać/włączać dialer, kierować informacje o statusie zadania, pola karty kontaktowej lub szczegóły rozmowy do zewnętrznego CRM. API pozwala na zdalne interakcje z wieloma funkcjami kierowanej rozmowy. Link do API

 

To nie są wszystkie poprawki, jest ich znacznie więcej. Kierowanie rozmów może otwierać linki do zewnętrznego CRM, zarządzać priorytetami udziału operatorów w kierowanej rozmowie. Może również rozpocząć i zakończyć swoją pracę w zaplanowany dzień, i wiele więcej. Ale zalecam wam zapoznać się z tymi i innymi możliwościami nowego dialera samodzielnie!

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Poniedziałek Kwiten 22nd, 2019 To są osobiste zadania callback, czyli ‘lepkie’ callbacki

To przypisanie kontaktów do konkretnego lub aktualnego użytkownika w trybie callback. Przepuszczona rozmowa jest przypisywana ostatniemu operatorowi.

Więcej szczegółów
photo
Środa Lyuty 14th, 2024 Jak otworzyć call center: top 9 błędów

Do uruchomienia Contact Center trzeba być przygotowanym! Zacznij od tego artykułu. Na podstawie naszego doświadczenia, co drugie centrum obsługi klienta podczas uruchamiania popełnia przynajmniej jeden z poniżej wymienionych błędów.

Więcej szczegółów