14.11.2022

Automatyczne połączenia z klientami: Zasady wykonywania połączeń roboczych z klientami

Jak skonfigurować automatyczne wywołania dla klientów według codziennych zasad, wybrać częstotliwość wywołań dla konkretnego dnia tygodnia i jak nie męczyć rozmów telefonicznych.

Automatyczne połączenia z klientami: Zasady wykonywania połączeń roboczych z klientami

Automatyczne dzwonienie do klientów jest często używane w call center z dużymi bazami numerów lub podczas „zimnych połączeń”, a takie projekty wymagają wielokrotnego „przebiegu”. Czasami (na przykład w firmach pożyczkowych), klientów trzeba dzwonić według specjalnego, dziennego schematu z równomiernym zmniejszaniem intensywności. W OKI-TOKI dla takich projektów można utworzyć reguły dzwonienia według dni kalendarzowych (PN-ND) lub porządkowych (dni są liczone od momentu utworzenia zadania połączenia z klientem). Połączenie liczby prób z intensywnością zależną od dnia sprawia, że proces przetwarzania bazy jest najbardziej efektywny.
Artykuł dotyczy produktu: „Automatyczne dzwonienie”.

Możliwości w OKI-TOKI

 • Przejdź do Automatycznego dzwonienia, zakładka „Statusy” i włącz „Dzienne reguły automatycznego dzwonienia”.
 • Wybierz potrzebne warunki i kliknij na „+” (plus).

Wybór dnia tygodnia dla automatycznego dzwonienia

 • W otwartej liście można wybrać regułę dla konkretnego dnia tygodnia lub „wiek” zadania („pierwszy dzień”, „drugi dzień” itp.)
 • Wybierając odpowiednie, wskaż intensywność oddzwaniania (co 10 minut, co godzinę itp.). Wszystkie reguły dla tego statusu będą wyświetlane kolejno podczas dodawania.

Automatyczne dzwonienie do klientów, interwały wywołań

 • Nie zapomnij podać – czy system „uzna” rozmowę za próbę czy nie. Liczbę prób automatycznego wydzwania możesz ustawić w głównych ustawieniach.
 • Ważne! Zasada dotycząca dnia tygodnia ma pierwszeństwo przed „wiekiem”. Na przykład, w Niedzielę jest prawo i na drugi dzień. Jeśli obie zasady są stosowane, to działa na dzień tygodnia. Domyślna zasada automatycznego dzwonienia działa dla wszystkich innych „niewybranych” dni.

Przykłady użytkowania

 • Jeśli potrzebujesz więcej prób w poniedziałek i normalny tryb w pozostałe dni – wybierasz „+” Pn i potrzebny interwał między próbami, a w pozostałe dni automatyczne dzwonienie będzie pracować na czas ustawiony domyślnie.
 • Kiedy automatyczne dzwonienie powinno dzwonić mniej intensywnie w weekendy – wybierasz Sob i Niedz, ustawiasz dłuższy interwał między dzwonieniami, w pozostałe dni będzie automatyczne dzwonienie domyślne. 
 • Jeśli trzeba dzwonić intensywniej w pierwszych trzech dniach zadania – wybierasz 1., 2. i 3. dzień i ustawiasz „szybszy” interwał prób, w pozostałe dni będzie działać domyślnie.

Dodatkowo: 

 • Ta opcja jest płatna i obejmuje szczególne możliwości dla wszystkich autodialerów firmy. Płatność zostanie pobrana po pierwszym połączeniu zgodnie z rozszerzonymi zasadami. Po wyłączeniu tej opcji, zasady w autodialerach zostaną usunięte.
 • Na YouTube jest instrukcja wideo na temat zasad dziennej dzwonienia.
 • Więcej na temat jak skonfigurować autodialer można przeczytać na blogu.
 • O trybach autodialera jest również osobny artykuł.

Ilona Czerniakowa

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Wtorek Lyuty 20th, 2024 Statystyka połączeń przychodzących do centrum kontaktowego

Statystyka połączeń przychodzących – to funkcjonalność umożliwiająca analizę połączeń przychodzących na numery call center.

Więcej szczegółów
photo
Czwartek Kwiten 13th, 2023 Telemarketing: Jak zwiększyć sprzedaż

Co to jest telemarketing i jakie zadania wykonuje, przegląd narzędzi do automatyzacji i strategii poprawy efektywności kampanii.

Więcej szczegółów