14.11.2022

Automatyczne połączenia z klientami: Zasady wykonywania połączeń roboczych z klientami

Jak skonfigurować automatyczne wywołania dla klientów według codziennych zasad, wybrać częstotliwość wywołań dla konkretnego dnia tygodnia i jak nie męczyć rozmów telefonicznych.

Automatyczne połączenia z klientami: Zasady wykonywania połączeń roboczych z klientami

Automatyczne dzwonienie do klientów jest często używane w call center z dużymi bazami numerów lub podczas „zimnych połączeń”, a takie projekty wymagają wielokrotnego „przebiegu”. Czasami (na przykład w firmach pożyczkowych), klientów trzeba dzwonić według specjalnego, dziennego schematu z równomiernym zmniejszaniem intensywności. W OKI-TOKI dla takich projektów można utworzyć reguły dzwonienia według dni kalendarzowych (PN-ND) lub porządkowych (dni są liczone od momentu utworzenia zadania połączenia z klientem). Połączenie liczby prób z intensywnością zależną od dnia sprawia, że proces przetwarzania bazy jest najbardziej efektywny.
Artykuł dotyczy produktu: „Automatyczne dzwonienie”.

Możliwości w OKI-TOKI

 • Przejdź do Automatycznego dzwonienia, zakładka „Statusy” i włącz „Dzienne reguły automatycznego dzwonienia”.
 • Wybierz potrzebne warunki i kliknij na „+” (plus).

Wybór dnia tygodnia dla automatycznego dzwonienia

 • W otwartej liście można wybrać regułę dla konkretnego dnia tygodnia lub „wiek” zadania („pierwszy dzień”, „drugi dzień” itp.)
 • Wybierając odpowiednie, wskaż intensywność oddzwaniania (co 10 minut, co godzinę itp.). Wszystkie reguły dla tego statusu będą wyświetlane kolejno podczas dodawania.

Automatyczne dzwonienie do klientów, interwały wywołań

 • Nie zapomnij podać – czy system „uzna” rozmowę za próbę czy nie. Liczbę prób automatycznego wydzwania możesz ustawić w głównych ustawieniach.
 • Ważne! Zasada dotycząca dnia tygodnia ma pierwszeństwo przed „wiekiem”. Na przykład, w Niedzielę jest prawo i na drugi dzień. Jeśli obie zasady są stosowane, to działa na dzień tygodnia. Domyślna zasada automatycznego dzwonienia działa dla wszystkich innych „niewybranych” dni.

Przykłady użytkowania

 • Jeśli potrzebujesz więcej prób w poniedziałek i normalny tryb w pozostałe dni – wybierasz „+” Pn i potrzebny interwał między próbami, a w pozostałe dni automatyczne dzwonienie będzie pracować na czas ustawiony domyślnie.
 • Kiedy automatyczne dzwonienie powinno dzwonić mniej intensywnie w weekendy – wybierasz Sob i Niedz, ustawiasz dłuższy interwał między dzwonieniami, w pozostałe dni będzie automatyczne dzwonienie domyślne. 
 • Jeśli trzeba dzwonić intensywniej w pierwszych trzech dniach zadania – wybierasz 1., 2. i 3. dzień i ustawiasz „szybszy” interwał prób, w pozostałe dni będzie działać domyślnie.

Dodatkowo: 

 • Ta opcja jest płatna i obejmuje szczególne możliwości dla wszystkich autodialerów firmy. Płatność zostanie pobrana po pierwszym połączeniu zgodnie z rozszerzonymi zasadami. Po wyłączeniu tej opcji, zasady w autodialerach zostaną usunięte.
 • Na YouTube jest instrukcja wideo na temat zasad dziennej dzwonienia.
 • Więcej na temat jak skonfigurować autodialer można przeczytać na blogu.
 • O trybach autodialera jest również osobny artykuł.

Ilona Czerniakowa

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Piątek Serpen 16th, 2019 Automatyczny informator z wiadomością głosową, przyciskiem.

Co to jest auto-odpowiadacz, jak go skonfigurować i jakie korzyści przynosi on dla call center. Komunikat głosowy lub naciśnięcie przycisku.

Więcej szczegółów
photo
Środa Robak 17th, 2020 Instrukcja importu kontaktów do systemu CRM

Jak utworzyć import kontaktów do CRM dla wewnętrznych i outsourcingowych contact center Oki-Toki, ładowanie bazy.

Więcej szczegółów