30.05.2023

Słowa i zwroty sprzedażowe dla operatora centrum obsługi klienta

To 10 najbardziej skutecznych fraz dla operatorów contact center, które zwiększą konwersję połączeń na sprzedaż. Weź to pod uwagę!

Słowa i zwroty sprzedażowe dla operatora centrum obsługi klienta

Sprzedażowe słowa i zwroty to narzędzia, które pomagają menedżerom zwiększyć volume sprzedaży. Tworzą one pozytywne pierwsze wrażenie, nawiązują kontakt z klientem i przekonują go do dokonania zakupu.

Na przykład, operator może użyć zwrotu “Dzień dobry, miło mi powitać Cię w naszym call center”, aby wykazać profesjonalizm i szacunek dla klienta.

Co więcej, sprzedażowe słowa i zwroty mogą pomóc operatorom nawiązać emocjonalny kontakt z klientem i wykazać zainteresowanie jego potrzebami. Użycie fraz takich jak “Rozumiem, że masz problemy. Przyjdzie nam to razem zrozumieć” pomoże klientowi poczuć, że jest rozumiany i gotów na pomoc.

Efektywne zwroty mogą pomóc w stworzeniu poczucia wy exclusivity u klienta. Zwroty takie jak “Ten produkt jest dostępny tylko dla naszych klientów VIP” lub “Jesteś jednym z nielicznych, którzy mogą skorzystać z tej oferty” mogą prowadzić do szybszego zakupu.

Ogólnie rzecz biorąc, korzystanie z sprzedażowych słów i wyrażeń to konieczna składowa dla operatorów call center, aby zwiększyć volume sprzedaży i ogólną efektywność biznesu.

Jakie frazy nie powinny być używane do sprzedaży?

Często nieświadomie stosujemy zwroty, które mogą obniżać konwersję, nie podejrzewając o tym. Poniżej kilka modułów mowy, które:

 • Zmniejszają znaczenie operatora w rozmowie, pokazując pozycję niższą, a nie na równi z klientem: “Czy mogę zapytać?”, “Chciałbym zaproponować”, “Niepokoi cię”, “Przepraszam za kłopot”, “Czy mogłoby cię zainteresować taką propozycją?”
 • Powodują wątpliwości w produkcie lub w kompetencjach menedżera: “Dosyć korzystnie”, “W zasadzie, dobry wybór”, “Nie wiem”, “Nie jestem kompetentny w tej sprawie”, “Pewnie, to ci odpowiada”.
 • Toksykologiczne dla mowy, takie jak parasityczne słowa, zdrobnienia, zbyt formalne lub szablonowe frazy.
 • Mogą wywołać automatyczną negatywną odpowiedź od klienta. Niektóre z takich fraz obejmują: 

“Czy nasza oferta jest dla ciebie interesująca?” 

“Nie chcesz kupić?” 

“Nad czym chcesz pomyśleć?” 

“Kiedy mogę do ciebie zadzwonić?” 

“Czy teraz jest dla ciebie dogodny moment do rozmowy?”

Zalecenia dotyczące właściwego użycia słów sprzedażowych

Teraz omówimy kilka zaleceń, jak unikać pewnych wyrażeń i modułów mowy podczas cold callingu, które mogą negatywnie wpłynąć na skuteczność rozmów.

 

Zwroty, które czynią operatora mniej znaczącym w dialogu z klientem:

“Czy mogę zapytać?” nie używaj, pytaj klienta od razu.

“Chciałbym zaproponować” zamień na “Zróbmy to…”

“Przeszkadzam” i “Przepraszam za kłopot” usuń bez zastąpienia.

Zwroty, które wywołują wątpliwości u klienta:

“Dość korzystnie” zamień na wyszczególnienie wartości produktu.

“Zasadniczo, dobry wybór” wyjaśnij, dlaczego jest to lepsze od innych.

“Nie wiem” i “Nie jestem kompetentny” zamień na “Sprawdzę to dla Ciebie…”

“Prawdopodobnie to Ci się spodoba” wyjaśnij, dlaczego klientowi nie spodoba się ten produkt i zasugeruj inne opcje.

Szkodliwe frazy dla mowy:

 • Usuń słowa-robaki.
 • Zamień zdrobnienia.
 • Uprość zbyt formalne sformułowania, na przykład, zamień “danej propozycji” na “tej propozycji”.
 • Zamień frazy szablonowe.

Wyświetlanie nieprawidłowych słów w transkrypcji

 

Zwroty, które programują klienta tak, aby reagował nie na korzyść menedżera:

“Czy jesteś zainteresowany naszą ofertę?” zamień na „Opowiemy Ci bardziej szczegółowo, dobrze?”

„Nie chcesz kupować?” zamień na “Złóżmy zamówienie, zapłacisz kartą czy naliczanie?

“O czym chcesz myśleć ?” zamień na “Powiedz mi szczerze, jakie masz wątpliwości?” (ze zmianą intonacji)

“Kiedy mogę zadzwonię do ciebie?” zamień na „Jutro o tej samej porze zadzwonię do ciebie, dobrze?”

“Czy możesz teraz rozmawiać ?” – nie zadawaj pytań w żadnej formie!

Prawidłowe użycie słów sprzedażowych zazwyczaj pomaga przekonać klienta do kupić. Używaj ich odpowiednio do grupy docelowej i nie nadużywaj ich, aby pomóc klientowi podjąć właściwą decyzję.

Techniki manipulacji operatora:

Praca operatora call center wymaga nie tylko doskonałych umiejętności komunikacyjnych, ale także umiejętności przekonującego prezentowania produktów czy usług. Manipulacyjne techniki sprzedaży pozwalają operatorom call center umiejętnie zarządzać procesem, zapewniając pomyślną transakcję i utrzymanie klienta.

Rozważmy kilka ciekawych manipulacyjnych technik sprzedaży, które pomogą operatorom w skutecznej interakcji z klientami i osiąganiu lepszych wyników:

 • Stwórz więź emocjonalną:Jeden z kluczowych aspektów manipulacji Techniki sprzedaży to umiejętność nawiązania emocjonalnej komunikacji z klientem. Spróbuj wykorzystać inteligencję emocjonalną i zrozumieć potrzeby i pragnienia klienta. Staraj się używać zwrotów i wyrażeń naładowanych emocjonalnie, aby wywołać u klienta pozytywne emocje. Na przykład zamiast zwykłego „Jak mogę Ci pomóc?” możesz powiedzieć „Co muszę zrobić, aby Twój dzień był jeszcze lepszy?”.
 • Podkreśl zalety i korzyści: Manipulacyjne techniki sprzedaży obejmują również sposoby podkreślania zalet i zalet produktu lub usługi. Zamiast po prostu wymieniać funkcje, pokaż klientowi, w jaki sposób Twoja oferta rozwiąże jego problemy lub zaspokoi jego potrzeby. Na przykład zamiast mówić: „Nasz produkt ma długą żywotność”, możesz powiedzieć: „Dzięki naszemu produktowi możesz cieszyć się jego jakością i trwałością przez wiele lat, oszczędzając pieniądze na ciągłych wymianach.”
 • Użyj dowodu społecznościowego: Ludzie często kierują się opiniami innych, zwłaszcza jeśli są one pozytywne. Wykorzystaj to na swoją korzyść, przekazując klientowi informację, ile osób skorzystało już z Twojej oferty.
 • Utwórz ograniczenie: Manipulacyjne techniki sprzedaży często polegają na wywoływaniu poczucia ograniczona podaż. Być może możesz zaoferować klientowi zniżkę lub premię, ale ogranicz ją czasem lub liczbą dostępnych miejsc. Zachęci to klienta do szybszej decyzji, aby nie przegapić korzystnej oferty. Uważaj jednak, aby nie używać tej techniki w złośliwy sposób. Ważne jest, aby być uczciwym i przejrzystym wobec klienta.
 • Spersonalizuj swoją ofertę: Aby klient poczuł, że naprawdę zależy Ci na jego potrzebach, spróbuj spersonalizować swoją ofertę. Wykorzystaj informacje o klientach, które poznałeś w trakcie komunikacji, aby Twoja oferta była bardziej dostosowana do ich potrzeb. Na przykład, jeśli klient jest zainteresowany podróżami, możesz zaoferować mu pakiet usług odpowiadający jego preferencjom i zainteresowaniom.
 • Zastosuj zasadę zgodności: Manipulacyjne techniki sprzedaży często stosują zasadę porozumienia, opartą na tym, że ludzie mają tendencję do zgadzania się na coś mniejszego, jeśli już zgodzili się na coś więcej. Na przykład, jeśli sprzedałeś już klientowi podstawowy produkt lub usługę, możesz zaoferować mu dodatkowe opcje lub akcesoria w oparciu o jego wcześniejszą zgodę. Ważne jest, aby składać takie oferty ostrożnie, aby nie wywołać poczucia przymusu lub natrętności.

Manipulujące techniki sprzedaży mogą być potężnym narzędziem dla operatorów call center, pomagającym w osiąganiu pomyślnych wyników. Należy jednak pamiętać, że techniki te należy stosować z rozwagą i etyką, aby nie naruszyć zaufania klientów. Kluczem jest budowanie długotrwałych relacji i satysfakcja klientów poprzez oferowanie im wartościowych produktów i usług. Używaj mądrze tych manipulacyjnych technik sprzedaży i obserwuj, jak szybko rośnie Twój sukces w sprzedaży.

Metody i techniki zamykania sprzedaży

Zakończenie transakcji to jeden z najważniejszych momentów w pracy operatora call center. Kiedy jesteś na mecie, liczy się każde słowo i każdy czyn.

Kilka ciekawych metod i technik, które pomogą Ci sfinalizować transakcję z energią, pewnością siebie i profesjonalizmem:

 1. Stwórz poczucie pilności : Jedną z najskuteczniejszych metod finalizacji transakcji jest wywołanie u klienta poczucia pilności. Spróbuj mu przekazać, że oferta jest ograniczona czasowo lub ma ograniczoną liczbę miejsc. Pamiętaj jednak, że ważne jest, aby zachować szczerość i nie stwarzać fałszywego poczucia pilności. Możesz na przykład powiedzieć: „Zostało nam tylko kilka miejsc w specjalnej cenie. Jeśli nie chcesz przegapić tej okazji, radzę podjąć decyzję już dziś.”
 2. Wyeliminuj wątpliwości i zastrzeżenia: Często klienci mają wątpliwości i zastrzeżenia przed sfinalizowaniem transakcji. Twoim zadaniem jest je wyjaśnić i wyeliminować wszelkie wątpliwości, tak aby klient miał pewność podjęcia decyzji. Słuchaj uważnie klienta i staraj się zrozumieć jego obawy. Następnie użyj faktów, przykładów lub historii sukcesu, aby rozwiać te wątpliwości. Na przykład, jeśli klient wyraża wątpliwości co do niezawodności produktu, możesz powiedzieć: „Rozumiem, że ważne jest, abyś miał pewność co do niezawodności naszego produktu. Mamy wielu zadowolonych klientów, którzy korzystają z naszych produktów od dawna długi czas bez żadnych problemów. Pozwól, że podzielę się z Tobą ich historią. OK?
 3. Podkreśl wartość i korzyści: Należy pamiętać, że klienci chcą wiedzieć, jakie korzyści i cenią proponowaną oferta ich przyniesie. Zamiast wymieniać funkcje, skup się na tym, jak Twój produkt lub usługa rozwiązuje konkretny problem lub zaspokaja potrzeby klienta. Pokaż im, jak mogą zaoszczędzić czas, pieniądze lub poprawić swoje życie. Możesz na przykład powiedzieć: „Nasza usługa pomoże Ci zaoszczędzić nawet 30% na wydatkach i zyskać więcej czasu na ważne rzeczy, które lubisz robić.”
 4. Użyj skutecznych zwrotów końcowych: Zwroty końcowe mogą sprawić, że całą różnicę po sfinalizowaniu transakcji. Zamiast standardowych fraz spróbuj użyć unikalnych, przekonujących stwierdzeń, które podkreślą znaczenie oferty dla klienta. Na przykład zamiast po prostu „Z przyjemnością pomogę Ci w tej umowie”, możesz powiedzieć „Wspólnie sfinalizujmy tę umowę”.

Zamknięcie transakcji to nie tylko moment uzyskania zgody klienta, ale także szansa na wzmocnienie relacji i zaspokojenie potrzeb klienta. Opisane powyżej metody i techniki pozwolą pomogą Ci w skutecznym i udanym zamknięciu.Nie zapominaj jednak, że każdy Klient jest wyjątkowy, dlatego ważne jest, aby dopasować swoje metody do jego potrzeb i stylu komunikacji.Bądź profesjonalny, słuchaj klienta i staraj się znaleźć najlepsze rozwiązanie dla ich potrzeb.

Zalecenia dotyczące komunikacji z klientami

 • Bądź profesjonalistą. Podczas komunikacji z klientami jest bardzo ważne, aby móc nawiązać kontakt i zbudować zaufanie. Poniżej znajduje się kilka zaleceń dotyczących komunikacji z klientami.
 • Słuchaj uważnie. Ważne jest, aby słuchać i słyszeć klienta, aby zrozumieć jego potrzeby i problemy. Zadawaj pytania otwarte i daj klientowi możliwość wypowiedzenia się.
 • Bądź grzeczny. Uprzejmość i życzliwość pomogą nawiązać kontakt z klientem i stworzyć atmosferę zaufania związek.
 • Wykaż zainteresowanie. Pokaż klientowi, że interesujesz się jego potrzebami i jesteś gotowy pomóc mu w rozwiązaniu problemów.
 • Mowa powinna być profesjonalna i skuteczna. Używaj jasnych i zrozumiałych słów, rób to nie używaj żargonu i mów językiem zrozumiałym dla klienta.
 • Bądź przygotowany na kompromisy. Czasami klienci mogą mieć inne potrzeby i oczekiwania. Bądź gotowy na kompromisy, aby spełnić potrzeby klienta.

O technika sprzedaży na zimno według telefon można przeczytać w osobnym artykule na blogu.

Jaki jest poprawny skrypt?

Prawidłowy skrypt sprzedaży to szablon konwersacji, który pomaga agentom call center nawiązać kontakt z klientem, podkreślić zalety produktu i przekonać go do dokonania zakupu. Tworząc scenariusz sprzedaży, ważne jest, aby wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak cel rozmowy, docelowa grupa odbiorców, oferowany produkt lub usługa itp.

Rekomendacje, które pomogą Ci stworzyć skuteczny skrypt sprzedażowy dla call center:

 • Tworząc skrypt sprzedażowy, ważne jest, aby zrozumieć, kto będzie z nim wchodzić w interakcję i jak dobrze zna produkt lub usługę.
 • Struktura wywołania powinien być logiczny i zawierać kroki, które pomogą Ci osiągnąć cel.
 • Przygotuj odpowiedzi na zastrzeżenia potencjalnych klientów i dodaj do skryptu frazy gwarantujące skuteczną sprzedaż.
 • Twój ton głosu i mowa ciała mają duży wpływ na wynik rozmowy, więc bądź przyjazny i profesjonalna w Twojej komunikacji.
 • Przetestuj swój skrypt w praktyce i zoptymalizuj go w zależności od wyników.</span
 • Ważne jest ciągłe doskonalenie swoich umiejętności komunikacyjnych i sprzedażowych, a także poznawanie nowych technik i modułów mowy dla operatorów call center.

Gotowe skrypty dla call center – w naszym artykule na blogu.

Nie zapominaj, że udana sprzedaż to nie tylko biznes script , ale także Twój entuzjazm, profesjonalizm i umiejętność nawiązania kontaktu z klientem. Ostatecznie wszystko sprowadza się do tego, jak dobrze uda Ci się przekonać klienta o potrzebie korzystania z Twojego produktu lub usługi.

Skrypt sprzedaży w języku Oki-Toki Skrypt sprzedaży w języku Oki-Toki

 

Jednak stworzenie skutecznego skryptu sprzedażowego to tylko połowa sukcesu. Ważne jest, aby móc nawiązać z klientem relację pełną zaufania, wykazywać się entuzjazmem i profesjonalizmem, aby klient czuł, że jesteś gotowy pomóc mu rozwiązać jego problem lub zaspokoić jego potrzeby.

I oczywiście nie zapomnij stworzyć atmosfery, w której sprzedaż będzie przebiegać naturalnie. Nikt nie lubi konferencji prasowych, dlatego stwórz atmosferę, w której klient będzie czuł się komfortowo i gotowy do współpracy z Tobą.

Jak tworzyć skrypt sprzedażowy z Dokumentów Google w języku Oki-Toki przeczytaj artykuł na blogu.

Narzędzia dla działu kontroli jakości:

Niektóre narzędzia Oki-Toki, które mogą pomóc Ci zrozumieć, jak poprawnie mówi operator:

 • Analiza mowy: Oki-Toki wykorzystuje technologię rozpoznawania mowy do nagrywania wszystkich rozmów pomiędzy agentami a klientami, co pozwala sprawdzić, co zostało powiedziane i zidentyfikować potencjalne błędy i problemy.
 • Monitorowanie jakości obsługi klienta: Oki-Toki umożliwia nagrywanie rozmów pomiędzy operatorami i klientami, aby ich później wysłuchać. W ten sposób możesz przeanalizować jakość komunikacji pomiędzy operatorem a klientem i zidentyfikować problemy wymagające naprawy. Ponadto możesz podsłuchiwać rozmowy online i udzielać operatorowi wskazówek, gdziekolwiek jesteś.

Ocena dialogów operatorskich Ocena dialogów operatorskich

 • Ocena jakości rozmowy: Oki-Toki udostępnia narzędzia do oceny jakości rozmów pomiędzy operatorami a klientami. Można to osiągnąć poprzez tworzenie kart wyników i planów inspekcji, za pomocą których przełożeni mogą przekazywać operatorom informacje zwrotne na temat ich wyników.

Arkusze ocen w Oki-Toki Arkusze ocen w Oki-Toki Toki

 • Raporty i analizy: Oki-Toki udostępnia szczegółowe raporty i analizy umożliwiające określenie wydajności operatora oraz identyfikację trendów i wzorców, które mogą pomóc w poprawie jakości obsługi klienta.

W ten sposób funkcjonalność Oki-Toki dla OKC i narzędzia operatorapomogą poprawić wydajność pracowników i poprawić ich umiejętności sprzedaży. Ponadto firmy mogą wykorzystywać dane uzyskane za pomocą narzędzi Oki-Toki do optymalizacji procesów oraz udoskonalania produktów i usług, co również prowadzi do wzrostu sprzedaży i zysków. Ogólnie rzecz biorąc, wykorzystanie narzędzi Oki-Toki może być kluczowym czynnikiem sukcesu firmy na rynku i zapewnić jej długoterminową stabilność i rozwój.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Piątek Robak 4th, 2021 Kodeks Bohatera: Przypomnienie dla Kierownika Centrum Kontaktowego

Jak zorganizować pracę, jeśli jesteś kierownikiem centrum kontaktowego, jak efektywnie zarządzać, główne techniki i rady.

Więcej szczegółów
photo
Czwartek Veresena 23rd, 2021 Jak wybrać centrum obsługi klienta na zewnątrz? Typowe błędy przy wyborze CC

Błędy przy wyborze centrum call center outsourcingowego, które na pewno spowodują duże problemy w przyszłości.

Więcej szczegółów