22.02.2024

Uwaga: Grupy użytkowników

Dlaczego call center potrzebuje grup użytkowników, jak dodać do nich operatorów, jak prawidłowo je skonfigurować i gdzie je zastosować.

Uwaga: Grupy użytkowników

Kiedy wykorzystuje się dużą liczbę operatorów, wygodniej przydzielać nie pojedynczym operatorom, ale całym grupom. Grupy użytkowników zostały stworzone dla wygodnej filtracji raportów i zarządzania dużą liczbą operatorów. Przykłady stosowania grup obejmują rozdzielenie użytkowników według działów, kierunków sprzedaży, profesjonalizmu (umiejętności, specjalizacji), przynależności terytorialnej lub cechy organizacyjnej (dział, biuro lub inne) itp.

Artykuł dotyczy produktu Chmura Call Center.

Oznacz operatorów

Przynależność operatora do grupy jest widoczna na liście użytkowników lub, na przykład, podczas przydzielania do kolejki.

Przynależność operatora do grupy użytkowników

Przynależność operatora do grupy w ustawieniach kolejki

Filtruj raport według grupy operatorów

Po zastosowaniu filtru “Grupy”, otrzymasz dane tylko dla wybranej grupy. Filtracja według grupy jest dostępna we wszystkich raportach z sekcji “Użytkownicy” i “Kolejki i połączenia”.

Filtracja raportu według grupy operatorów

Co nowego w OKI-TOKI?

Dodany został mechanizm grupowej odpowiedzialności za zadanie w callbacku – “stickiness grupy”, który stanowi ulepszenie opcji “Sticky zadania callbacku” dla oddzwoń (CallBack) i może być z nim kombinowany. Podczas dodawania zadania do auto-dzwonienia, można wskazać grupę odpowiedzialnych użytkowników. Na przykład, jeśli odpowiedzialny za callback nie jest na miejscu (choruje, udał się na urlop, został zwolniony), klienta podejmie jego zespół. Callback będzie szukać wolnych operatorów w wybranej grupie. Stickiness grupy nie koliduje ze stickiness osobistego, ale może go uzupełniać! To pozwala utrzymanie klienta w odpowiedniej grupie umiejętności i zwiększyć szanse na udane transakcje.

Zobacz więcej na temat sticky zadań i jak utrzymać klienta w grupie.

O tworzeniu grup

 

  • Wejdź do działu “Użytkownicy”, “Grupy”, “Utwórz”

Dodawanie nowej grupy operatorów

  • Utwórz grupę, podaj jej nazwę i wybierz go kolor markera;

Nazwij nową grupę i wybierz jej kolor

 

  • Dodaj właściwych operatorów z proponowanej listy

Dodawanie użytkowników do grup

Ważne

  • Użytkownik może należeć tylko do jednej grupy, nie można dodać jednego operatora do kilku grup
  • Usunięcie grupy nie usuwa użytkownika.

Jak przywiązać grupę do klienta na YouTube.

Jeśli po przeczytaniu naszej notatki nadal masz pytania, utwórz bilet, a pracownicy wsparcia technicznego pomogą znaleźć odpowiedzi lub rozwiązać problem.

Maksim Chriestenko.

Oceń wiadomości:

Przeczytaj także

photo
Piątek Traven 26th, 2023 Technika zimnych sprzedaży przez telefon: Najlepsze Skrypty Sprzedaży Telefonicznej

Wdrożenie właściwych skryptów zwiększy Twoją sprzedaż! Przeczytaj w naszym artykule, jak przygotować skrypt do cold callingu.

Więcej szczegółów
photo
Czwartek Traven 18th, 2023 Scenariusz – Kwestionariusz badawczy lub Ankieta (Cati) – Klucz do Sukcesu

Ankieta do badania (CATI) to liniowy skrypt do wywiadu. Najczęściej stosowany w badaniach społecznych, ocenie jakości usług lub programach lojalnościowych.

Więcej szczegółów